De vineri și până duminică se vor disputa confruntările celei de-a 6-a ediții a turneului "Dolphin Cup". În acest weekend sunt programate disputele categoriilor 2006 și 2007, urmând ca în intervalul 25-27 mai să se dispute confruntările categoriei 2005, iar în intervalul 15-17 iunie să se joace partidele categoriilor 2008, 2009 și 2010.


Categoriile 2006 și 2007 adună la start câte 12 echipe, împărțite în două grupe, astfel:

Categoria 2006
Grupa A: FC Viitorul, Prosport Academy București, Victoria Delta Tulcea, Interstar Sibiu, Luceafărul Brăila, Zimbru Chișinău;
Grupa B: CSM Focșani, CSA Steaua, New Stars București, Kinder Târgoviște, Corona Brașov, Isport Rm. Vâlcea.

Categoria 2007
Grupa A: FC Viitorul, Dinamo București, New Star București, Ilie Oană București, Interstar Sibiu, Prosport Focșani;
Grupa B: Inizio București, Concordia Chiajna, FCSB, Zimbru Chișinău, Cautis București, Luceafărul Brăila.


Program Categoria 2006 - Dolphin Cup 2018
Vineri, 18 mai 2018:
ora 9.00 FC Viitorul - Zimbru Chișinău (Grupa A)
ora 9.00 CSM Focșani - Isport Rm. Vâlcea (Grupa B)
ora 10.00 Prosport Academy - Luceafărul Brăila (Grupa A)
ora 10.00 CSA Steaua - Corona Brașov (Grupa B)
ora 11.00 Victoria Delta Tulcea - Interstar Sibiu (Grupa A)
ora 11.00 New Star București - Kinder Târgoviște (Grupa B)
ora 12.00 FC Viitorul - Prosport Academy (Grupa A)
ora 12.00 CSM Focșani - CSA Steaua (Grupa B)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 15.00 Luceafărul Brăila - Victoria Delta Tulcea (Grupa A)
ora 15.00 Corona Brașov - New Star București (Grupa B)
ora 16.00 Zimbru Chișinău - Interstar Sibiu (Grupa A)
ora 16.00 Isport Rm. Vâlcea - Kinder Târgoviște (Grupa B)
ora 17.00 Victoria Delta Tulcea - FC Viitorul (Grupa A)
ora 17.00 New Star București - CSM Focșani (Grupa B)
ora 18.00 Interstar Sibiu - Luceafărul Brăila (Grupa A)
ora 18.00 Kinder Târgoviște - Corona Brașov (Grupa B)
ora 19.00 Prosport Academy - Zimbru Chișinău (Grupa A)
ora 19.00 CSA Steaua - Isport Rm. Vâlcea (Grupa B)
Sâmbătă, 19 mai 2018:
ora 9.00 Zimbru Chișinău - Luceafărul Brăila (Grupa A)
ora 9.00 Isport Rm. Vâlcea - Corona Brașov (Grupa B)
ora 10.00 FC Viitorul - Interstar Sibiu (Grupa A)
ora 10.00 CSM Focșani - Kinder Târgoviște (Grupa B)
ora 11.00 Prosport Academy - Victoria Delta Tulcea (Grupa A)
ora 11.00 CSA Steaua - New Star București (Grupa B)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 16.00 Luceafărul Brăila - FC Viitorul (Grupa A)
ora 16.00 Corona Brașov - CSM Focșani (Grupa B)
ora 17.00 Interstar Sibiu - Prosport Academy (Grupa A)
ora 17.00 Kinder Târgoviște - CSA Steaua (Grupa B)
ora 18.00 Victoria Delta Tulcea - Zimbru Chișinău (Grupa A)
ora 18.00 New Star București - Isport Rm. Vâlcea (Grupa B)
Duminică, 20 mai 2018:
ora 9.00 Locurile 11-12: 6A - 6B
ora 9.00 Locurile 9-10: 5A - 5B
ora 10.00 Semifinala 1: 1A - 2B
ora 10.00 Semifinala 2: 2A - 1B
ora 11.00 Locurile 7-8: 4A - 4B
ora 11.00 Locurile 5-6: 3A - 3B
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 15.00 Finala mică
ora 15.00 Finala MARE


Program Categoria 2007 - Dolphin Cup 2018
Vineri, 18 mai 2018:
ora 9.00 Dinamo București - Interstar Sibiu (Grupa A)
ora 9.00 Inizio București - Luceafărul Brăila (Grupa B)
ora 10.00 New Star București - Ilie Oană (Grupa A)
ora 10.00 Concordia Chiajna - Cautis București (Grupa B)
ora 11.00 Prosport Focșani - FC Viitorul (Grupa A)
ora 11.00 FCSB - Zimbru Chișinău (Grupa B)
ora 12.00 Dinamo București - New Star București (Grupa A)
ora 12.00 Inizio București - Concordia Chiajna (Grupa B)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 15.00 Interstar Sibiu - FC Viitorul (Grupa A)
ora 15.00 Luceafărul Brăila - Zimbru Chișinău (Grupa B)
ora 16.00 Ilie Oană - Prosport Focșani (Grupa A)
ora 16.00 Cautis București - FCSB (Grupa B)
ora 17.00 New Star București - Interstar Sibiu (Grupa A)
ora 17.00 Concordia Chiajna - Luceafărul Brăila (Grupa B)
ora 18.00 FC Viitorul - Ilie Oană (Grupa A)
ora 18.00 Zimbru Chișinău - Cautis București (Grupa B)
ora 19.00 Prosport Focșani - Dinamo București (Grupa A)
ora 19.00 FCSB - Inizio București (Grupa B)
Sâmbătă, 19 mai 2018:
ora 9.00 Interstar Sibiu - Ilie Oană (Grupa A)
ora 9.00 Luceafărul Brăila - Cautis București (Grupa B)
ora 10.00 Dinamo București - FC Viitorul (Grupa A)
ora 10.00 Inizio București - Zimbru Chișinău (Grupa B)
ora 11.00 New Star București - Prosport Focșani (Grupa A)
ora 11.00 Concordia Chiajna - FCSB (Grupa B)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 16.00 Ilie Oană - Dinamo București (Grupa A)
ora 16.00 Cautis București - Inizio București (Grupa B)
ora 17.00 FC Viitorul - New Star București (Grupa A)
ora 17.00 Zimbru Chișinău - Concordia Chiajna (Grupa B)
ora 18.00 Prosport Focșani - Interstar Sibiu (Grupa A)
ora 18.00 FCSB - Luceafărul Brăila (Grupa B)
Duminică, 20 mai 2018:
ora 9.00 Locurile 11-12: 6A - 6B
ora 9.00 Locurile 9-10: 5A - 5B
ora 10.00 Semifinala 1: 1A - 2B
ora 10.00 Semifinala 2: 2A - 1B
ora 11.00 Locurile 7-8: 4A - 4B
ora 11.00 Locurile 5-6: 3A - 3B
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 15.00 Finala mică
ora 15.00 Finala MARE

Toate partidele se vor disputa în Complexul Academiei Hagi.

Lotul Academiei Hagi 2006, care participă la Dolphin Cup 2018: Alberto Cimpoeșu, Rafael Munteanu - portari; Cosmin Irimia, Mario Dudu, Cătălin Cusmenco, Alexandru Mititelu, Albert Ciucă, David Poturlu, Mario Raftu, Ramon Giurgiu, Alessio Tudor, Luca Băsceanu, Eduard Gordin, Sergiu Gică, Enes Sali, Rareș Dragnea, Ionuț Cercel - jucători de câmp. Antrenor: Stelian Caluda. Director coordonator: Mihai Stere.
Lotul Academiei Hagi 2007, care participă la Dolphin Cup 2018: Andrei Maer, Edgar Cadar - portari; Ștefan Beu, Matei Nanciu, Sebastian Stoenciu, Darius Dragomir, Dragoș Rîpeanu, Mihai Iliescu, Eduard Belecciu, Mario Roman, David Pătru, Raul Cornei, Paris Tănase, Ianis Popa, Cristi Sima, Darius Băncilă, Andrei Lehăduș, Antonio Miriță - jucători de câmp. Antrenor: Florin Burcea. Director coordonator: Mihai Stere.