Federația Română de Fotbal a stabilit programul Ligii Elitelor U19 și U17. Echipele câștigătoare ale Etapei Preliminare s-au calificat pentru Liga Elitelor și vor lupta mai departe pentru cucerirea titlurilor naționale U19 și U17. FC Viitorul este calificată în Liga Elitelor atât la U19, cât și la U17, și va debuta în acest weekend în campionat pe terenul formațiilor FC Voluntari U19 și, respectiv, Regal Sport București U17.

Programul Ligii Elitelor U19 și U17:

Etapa I (14.10.2017):
FC Voluntari / Regal Sport București - FC Viitorul
CSM Poli Iași / LPS Piatra Neamț – Viitorul Argeș / Steagu Roșu Brașov
Dunărea Călărași – Juventus București
CSS Târgoviște / Petrosport Ploiești – LPS Iași / Sporting Juniorul Vaslui
Concordia Chiajna – Dinamo București
 
Etapa II (21.10.2017):
FC Viitorul – Dinamo București
LPS Iași / Sporting Juniorul Vaslui – Concordia Chiajna
Juventus București – CSS Târgoviște / Petrosport Ploiești
Viitorul Argeș / Steagu Roșu Brașov – Dunărea Călărași
FC Voluntari / Regal Sport București – CSM Poli Iași / LPS Piatra Neamț
 
Etapa III (28.10.2017):
CSM Poli Iași / LPS Piatra Neamț – FC Viitorul
Dunărea Călărași – FC Voluntari / Regal Sport București
CSS Târgoviște / Petrosport Ploiești – Viitorul Argeș / Steagu Roșu Brașov
Concordia Chiajna – Juventus București
Dinamo București – LPS Iași / Sporting Juniorul Vaslui
 
Etapa IV (04.11.2017):
FC Viitorul – LPS Iași / Sporting Juniorul Vaslui
Juventus București – Dinamo București
Viitorul Argeș / Steagu Roșu Brașov – Concordia Chiajna
FC Voluntari / Regal Sport București – CSS Târgoviște / Petrosport Ploiești
CSM Poli Iași / LPS Piatra Neamț – Dunărea Călărași
 
Etapa V (11.11.2017):
Dunărea Călărași – FC Viitorul
CSS Târgoviște / Petrosport Ploiești – CSM Poli Iași / LPS Piatra Neamț
Concordia Chiajna – FC Voluntari / Regal Sport București
Dinamo București – Viitorul Argeș / Steagu Roșu Brașov
LPS Iași / Sporting Juniorul Vaslui – Juventus București
 
Etapa VI (18.11.2017):
FC Viitorul – Juventus București
Viitorul Argeș / Steagu Roșu Brașov – LPS Iași / Sporting Juniorul Vaslui
FC Voluntari / Regal Sport București – Dinamo București
CSM Poli Iași / LPS Piatra Neamț – Concordia Chiajna
Dunărea Călărași – CSS Târgoviște / Petrosport Ploiești
 
Etapa VII (25.11.2017):
CSS Târgoviște / Petrosport Ploiești – FC Viitorul
Concordia Chiajna – Dunărea Călărași
Dinamo București – CSM Poli Iași / LPS Piatra Neamț
LPS Iași / Sporting Juniorul Vaslui – FC Voluntari / Regal Sport București
Juventus București – Viitorul Argeș / Steagu Roșu Brașov
 
Etapa VIII (02.12.2017):
FC Viitorul – Viitorul Argeș / Steagu Roșu Brașov
FC Voluntari / Regal Sport București – Juventus București
CSM Poli Iași / LPS Piatra Neamț – LPS Iași / Sporting Juniorul Vaslui
Dunărea Călărași – Dinamo București
CSS Târgoviște / Petrosport Ploiești – Concordia Chiajna
 
Etapa IX (10.03.2018):
Concordia Chiajna – FC Viitorul
Dinamo București – CSS Târgoviște / Petrosport Ploiești
LPS Iași / Sporting Juniorul Vaslui – Dunărea Călărași
Juventus București – CSM Poli Iași / LPS Piatra Neamț
Viitorul Argeș / Steagu Roșu Brașov – FC Voluntari / Regal Sport București

Etapa X (17.03.2018):
FC Viitorul - FC Voluntari / Regal Sport București
Viitorul Argeș / Steagu Roșu Brașov - CSM Poli Iași / LPS Piatra Neamț
Juventus București - Dunărea Călărași
LPS Iași / Sporting Juniorul Vaslui - CSS Târgoviște / Petrosport Ploiești
Dinamo București - Concordia Chiajna
 
Etapa XI (24.03.2018):
Dinamo București - FC Viitorul
Concordia Chiajna - LPS Iași / Sporting Juniorul Vaslui
CSS Târgoviște / Petrosport Ploiești - Juventus București
Dunărea Călărași - Viitorul Argeș / Steagu Roșu Brașov
CSM Poli Iași / LPS Piatra Neamț - FC Voluntari / Regal Sport București
 
Etapa XII (31.03.2018):
FC Viitorul - CSM Poli Iași / LPS Piatra Neamț
FC Voluntari / Regal Sport București - Dunărea Călărași
Viitorul Argeș / Steagu Roșu Brașov - CSS Târgoviște / Petrosport Ploiești
Juventus București - Concordia Chiajna
LPS Iași / Sporting Juniorul Vaslui - Dinamo București
 
Etapa XIII (11.04.2018 – intermediară):
LPS Iași / Sporting Juniorul Vaslui -  FC Viitorul
Dinamo București - Juventus București
Concordia Chiajna - Viitorul Argeș / Steagu Roșu Brașov
CSS Târgoviște / Petrosport Ploiești - FC Voluntari / Regal Sport București
Dunărea Călărași - CSM Poli Iași / LPS Piatra Neamț
 
Etapa XIV (14.04.2018):
FC Viitorul - Dunărea Călărași
CSM Poli Iași / LPS Piatra Neamț - CSS Târgoviște / Petrosport Ploiești
FC Voluntari / Regal Sport București - Concordia Chiajna
Viitorul Argeș / Steagu Roșu Brașov - Dinamo București
Juventus București - LPS Iași / Sporting Juniorul Vaslui
 
Etapa XV (17.04.2018 – intermediară):
Juventus București - FC Viitorul
LPS Iași / Sporting Juniorul Vaslui - Viitorul Argeș / Steagu Roșu Brașov
Dinamo București - FC Voluntari / Regal Sport București
Concordia Chiajna - CSM Poli Iași / LPS Piatra Neamț
CSS Târgoviște / Petrosport Ploiești - Dunărea Călărași
 
Etapa XVI (21.04.2018):
FC Viitorul - CSS Târgoviște / Petrosport Ploiești
Dunărea Călărași - Concordia Chiajna
CSM Poli Iași / LPS Piatra Neamț - Dinamo București
FC Voluntari / Regal Sport București - LPS Iași / Sporting Juniorul Vaslui
Viitorul Argeș / Steagu Roșu Brașov - Juventus București
 
Etapa XVII (28.04.2018):
Viitorul Argeș / Steagu Roșu Brașov - FC Viitorul
Juventus București - FC Voluntari / Regal Sport București
LPS Iași / Sporting Juniorul Vaslui - CSM Poli Iași / LPS Piatra Neamț
Dinamo București - Dunărea Călărași
Concordia Chiajna - CSS Târgoviște / Petrosport Ploiești
 
Etapa XVIII (05.05.2018):
FC Viitorul - Concordia Chiajna
CSS Târgoviște / Petrosport Ploiești - Dinamo București
Dunărea Călărași - LPS Iași / Sporting Juniorul Vaslui
CSM Poli Iași / LPS Piatra Neamț - Juventus București
FC Voluntari / Regal Sport București - Viitorul Argeș / Steagu Roșu Brașov