Vineri a avut loc, la sediul Federației Române de Fotbal, ședința pentru stabilirea programului și a gazdelor turneelor finale al Memorialelor Gheorghe Ola (jucători născuți după 1 ianuarie 2009) și Gheorghe Ene (jucători născuți după 1 ianuarie 2010).
Echipele Academia Hagi 2009 și Academia Hagi 2010 s-au calificat între cele mai bune opt echipe din țară, după ce au devenit campioanele județului Constanța și după ce au câștigat turneele zonale de la Constanța.
În urma analizării dosarelor echipelor care își doreau găzduirea celor două turnee finale, FRF a decis ca orașul Constanța (Sala Sporturilor) să fie gazda turneului final al Memorialului Gheorghe Ola (2009, 17-18 decembrie) și orașul Craiova să fie gazda turneului final al Memorialului Gheorghe Ene (2010, 14-15 decembrie).


Grupele turneului final al Memorialului Gheorghe Ola (n. 2009):
Grupa A: Luceafărul Cluj, U. Craiova, Atletico Arad, Prosport Academy București
Grupa B: CSM Rm. Sărat, Academia Hagi, Junior Brașov, Poli Iași

Programul turneului final al Memorialului Gheorghe Ola (n. 2009), de la Constanța:

Luni, 17 decembrie 2018:
ora 9.00 Luceafărul Cluj - Prosport Academy (Grupa A)
ora 10.15 U. Craiova - Atletico Arad (Grupa A)
ora 11.30 CSM Rm. Sărat - Poli Iași (Grupa B)
ora 12.45 ACADEMIA HAGI - Junior Brașov (Grupa B)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 15.00 Prosport Academy - Atletico Arad (Grupa A)
ora 16.15 Luceafărul Cluj - U. Craiova (Grupa A)
ora 17.30 Poli Iași - Junior Brașov (Grupa B)
ora 18.45 CSM Rm. Sărat - ACADEMIA HAGI (Grupa B)

Marți, 18 decembrie 2018:
ora 9.00 U. Craiova - Prosport Academy (Grupa A)
ora 10.15 Atletico Arad - Luceafărul Cluj (Grupa A)
ora 11.30 ACADEMIA HAGI - Poli Iași (Grupa B)
ora 12.45 Junior Brașov - CSM Rm. Sărat (Grupa B)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
​ora 16.30 Finala mică: 2A - 2B
ora 17.45 Finala MARE: 1A - 1B


Grupele turneului final al Memorialului Gheorghe Ene (n. 2010):
Grupa A: U. Craiova, Real Junior Vaslui, AFK Csikszereda Miercurea Ciuc, Luceafărul Cluj
Grupa B: CSM Rm. Sărat, Inter Galaxy București, LPS Banatul Timișoara, Academia Hagi

Programul turneului final al Memorialului Gheorghe Ene (n. 2010), de la Craiova:

Vineri, 14 decembrie 2018:
ora 9.00 U. Craiova - Luceafărul Cluj (Grupa A)
ora 10.00 Real Junior Vaslui - AFK Csikszereda (Grupa A)
ora 11.00 CSM Rm. Sărat - ACADEMIA HAGI (Grupa B)
ora 12.00 Inter Galaxy București - LPS Banatul (Grupa B)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 15.00 Luceafărul Cluj - AFK Csikszereda (Grupa A)
ora 16.00 U. Craiova - Real Junior Vaslui (Grupa A)
ora 17.00 ACADEMIA HAGI - LPS Banatul (Grupa B)
ora 18.00 CSM Rm. Sărat - Inter Galaxy București (Grupa B)

Sâmbătă, 15 decembrie 2018:
ora 9.00 Real Junior Vaslui - Luceafărul Cluj (Grupa A)
ora 10.00 AFK Csikszereda - U. Craiova (Grupa A)
ora 11.00 Inter Galaxy București - ACADEMIA HAGI (Grupa B)
ora 12.00 LPS Banatul - CSM Rm. Sărat (Grupa B)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
​ora 17.00 Finala mică: 2A - 2B
ora 18.00 Finala MARE: 1A - 1B