Duminică s-au încheiat, pe terenurile Complexului Sportiv al Academiei Hagi, întrecerile celei de-a șasea ediții a competiției "Dolphin Cup", categoriile 2008, 2009 și 2010. Laureatele ediției au fost Luceafărul 2010 Cluj 2008, Academia Hagi 2009 și Dinamyk Craiova 2010.

După încheierea finalelor a avut loc festivitatea de premiere. În afara cupelor, diplomelor și medaliilor oferite laureatelor, organizatorii au oferit și câteva premii speciale, acordate astfel:

Premii speciale, Categoria 2008:
Cel mai bun portar: Mario Din-Licaciu (Dani Coman)
Cel mai bun jucător: Patrick Coroian (Luceafărul 2010 Cluj)
Golgeter: Fabyan Timofte (CSM Poli Iași) - 11 goluri

Premii speciale, Categoria 2009:
Cel mai bun portar: Ianis Țogoe (Luceafărul Tr. Severin)
Cel mai bun jucător: Alexandru Goncear (Academia Hagi)
Golgeter: Denis Muntean (Interstar Sibiu) - 19 goluri

Premii speciale, Categoria 2010:
Cel mai bun portar: Pavel Mihailov (Delfinite Varna)
Cel mai bun jucător: Mario Dolea (Dinamyk Craiova)
Golgeter: David Roșu (Interstar Sibiu) - 14 goluri


Rezultate Categoria 2008 - Dolphin Cup 2018
Vineri, 15 iunie 2018:
ora 9.00 Kinder ML Tg. Jiu - Interstar Sibiu 0-6 (Grupa A)
ora 9.00 Prosport Focșani - Ilie Oană București 1-7 (Grupa A)
ora 10.00 Academia Hagi - New Stars București 9-1 (Grupa B) - au marcat: Lehăduș 2, Pătru 2, Dimcică 2, Dragomir, Simion, Pascu
ora 10.00 Corona Brașov - Viitorul Cluj 2-1 (Grupa B)
ora 11.00 Dani Coman - FC Player București 12-4 (Grupa C)
ora 11.00 LPS Vaslui - Luceafărul 2010 Cluj 3-4 (Grupa C)
ora 12.00 Prosport Academy - CSM Poli Iași 2-4 (Grupa D)
ora 12.00 Champion București - Stars Brăila 0-4 (Grupa D)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 16.00 Interstar Sibiu - Ilie Oană București 1-1 (Grupa A)
ora 16.00 Kinder ML Tg. Jiu - Prosport Focșani 2-3 (Grupa A)
ora 17.00 New Stars București - Viitorul Cluj 3-2 (Grupa B)
ora 17.00 Academia Hagi - Corona Brașov 6-0 (Grupa B) au marcat: Dragomir 2, Lehăduș, Dimcică, Gheorghe, Pătru
ora 18.00 FC Player București - Luceafărul 2010 Cluj 1-10 (Grupa C)
ora 18.00 Dani Coman - LPS Vaslui 4-3 (Grupa C)
ora 19.00 CSM Poli Iași - Stars Brăila 3-6 (Grupa D)
​ora 19.00 Prosport Academy - Champion București 7-0 (Grupa D)
Sâmbătă, 16 iunie 2018:
ora 9.00 Prosport Focșani - Interstar Sibiu 1-2 (Grupa A)
ora 9.00 Ilie Oană București - Kinder ML Tg. Jiu 7-1 (Grupa A)
ora 10.00 Corona Brașov - New Stars București 2-4 (Grupa B)
ora 10.00 Viitorul Cluj - Academia Hagi 3-5 (Grupa B) - au marcat: Dragomir 2, Pătru, Lehăduș, Pascu
ora 11.00 LPS Vaslui - FC Player București 4-4 (Grupa C)
ora 11.00 Luceafărul 2010 Cluj - Dani Coman 3-0 (Grupa C)
ora 12.00 Champion București - CSM Poli Iași 0-9 (Grupa D)
ora 12.00 Stars Brăila - Prosport Academy 4-0 (Grupa D)

Clasament final Grupa A: 1.Ilie Oană București 7p, 2.Interstar Sibiu 7p, 3.Prosport Focșani 3p, 4.Kinder ML Tg. Jiu 0p.
Clasament final Grupa B: 1.Academia Hagi 9p, 2.New Stars București 6p, 3.Corona Brașov 3p, 4.Viitorul Cluj 0p.
Clasament final Grupa C: 1.Luceafărul 2010 Cluj 9p, 2.Dani Coman 6p, 3.LPS Vaslui 1p, 4.Player București 1p.
Clasament final Grupa D: 1.Stars Brăila 9p, 2.CSM Poli Iași 6p, 3.Prosport Academy 3p, 4.Champion București 0p.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ora 16.00 Prosport Focșani (3A) - Viitorul Cluj (4B) 0-10
ora 16.00 Corona Brașov (3B) - Kinder ML Tg. Jiu (4A) 7-3
ora 17.00 LPS Vaslui (3C) - Champion București (4D) 7-1
ora 17.00 Prosport Academy (3D) - Player București (4C) 3-3, 6-7 d.7m
ora 18.00 Ilie Oană București (1A) - New Stars București (2B) 4-0
ora 18.00 Academia Hagi (1B) - Interstar Sibiu (2A) 2-0 - au marcat: Lehăduș, Tînjală
ora 19.00 Luceafărul Cluj (1C) - CSM Poli Iași (2D) 7-2
​ora 19.00 Stars Brăila (1D) - Dani Coman (2C) 0-4
Duminică, 17 iunie 2018:
ora 8.00 Locurile 13-16: Prosport Focșani - Champion București 9-1
ora 8.00 Locurile 13-16: Kinder ML Tg. Jiu - Prosport Academy 1-3
ora 9.00 Locurile 9-12: Viitorul Cluj - LPS Vaslui 7-1
ora 9.00 Locurile 9-12: Corona Brașov - Player București 4-6
ora 10.00 Locurile 5-8: New Stars București - CSM Poli Iași 2-4
ora 10.00 Locurile 5-8: Interstar Sibiu - Stars Brăila 1-1, 6-5 d.7m
ora 11.00 Locurile 1-4: Ilie Oană București - Luceafărul Cluj 2-3
ora 11.00 Locurile 1-4: Academia Hagi - Dani Coman 1-1, 4-5 d.7m - a marcat: Lehăduș. Au transformat la penalty-uri: Tînjală, Trofimov, Dragomir
ora 12.00 Locurile 15-16: Champion București - Kinder ML Tg. Jiu 4-1
ora 12.00 Locurile 13-14: Prosport Focșani - Prosport Academy 3-5
ora 13.00 Locurile 11-12: LPS Vaslui - Corona Brașov 1-3
​ora 13.00 Locurile 9-10: Viitorul Cluj - Player București 2-0
ora 14.00 Locurile 7-8: New Stars București - Stars Brăila 1-1, 5-4 d.7m
​ora 14.00 Locurile 5-6: CSM Poli Iași - Interstar Sibiu 2-0
ora 15.00 Finala mică: Ilie Oană București - Academia Hagi 2-5 - au marcat: Pătru 2, Dimcică 2, Lehăduș
​ora 15.00 Finala MARE: Luceafărul 2010 Cluj - Dani Coman 3-1


Rezultate Categoria 2009 - Dolphin Cup 2018
Vineri, 15 iunie 2018:
ora 9.00 Sportul Onești - Luceafărul Tr. Severin 1-1 (Grupa A)
ora 9.00 New Stars București - Stars Brăila 2-5 (Grupa A)
ora 10.00 Prosport Academy - Atletico Junior Bacău 12-1 (Grupa B)
ora 10.00 CSM Poli Iași - Delfinite Varna 0-1 (Grupa B)
ora 11.00 Interstar Sibiu - Champion București 3-6 (Grupa C)
ora 11.00 Prosport Focșani – Zimbru Chișinău 1-7 (Grupa C)
ora 12.00 Academia Hagi - Athletic Slatina 9-2 (Grupa D) - au marcat: Pambuca 3, Goncear, Martinenco, Babu, Seceleanu, Caraiane, Săvescu
ora 12.00 Corona Brașov - Viitorul Cluj 0-6 (Grupa D)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 16.00 Luceafărul Tr. Severin - Stars Brăila 2-0 (Grupa A)
ora 16.00 Sportul Onești - New Stars București 3-1 (Grupa A)
ora 17.00 Atletico Junior Bacău - Delfinite Varna 1-3 (Grupa B)
ora 17.00 Prosport Academy - CSM Poli Iași 4-2 (Grupa B)
ora 18.00 Champion București – Zimbru Chișinău 5-2 (Grupa C)
ora 18.00 Interstar Sibiu - Prosport Focșani 8-1 (Grupa C)
ora 19.00 Athletic Slatina - Viitorul Cluj 2-4 (Grupa D)
​ora 19.00 Academia Hagi - Corona Brașov 6-1 (Grupa D) - au marcat: Pambuca 3, Martinenco 2, Goncear
Sâmbătă, 16 iunie 2018:
ora 9.00 New Stars București - Luceafărul Tr. Severin 0-3 (Grupa A)
ora 9.00 Stars Brăila - Sportul Onești 2-2 (Grupa A)
ora 10.00 CSM Poli Iași - Atletico Junior Bacău 8-1 (Grupa B)
ora 10.00 Delfinite Varna - Prosport Academy 0-3 (Grupa B)
ora 11.00 Prosport Focșani - Champion București 3-6 (Grupa C)
ora 11.00 Zimbru Chișinău - Interstar Sibiu 4-6 (Grupa C)
ora 12.00 Corona Brașov - Athletic Slatina 4-5 (Grupa D)
ora 12.00 Viitorul Cluj - Academia Hagi 4-1 (Grupa D) - a marcat: Martinenco

Clasament final Grupa A: 1.Luceafărul Tr. Severin 7p, 2.Sportul Onești 5p, 3.Stars Brăila 4p, 4.New Stars București 0p.
Clasament final Grupa B: 1.Prosport Academy 9p, 2.Delfinite Varna 6p, 3.CSM Poli Iași 3p, 4.Atletico Junior Bacău 0p.
Clasament final Grupa C: 1.Champion București 9p, 2.Interstar Sibiu 6p, 3.Zimbru Chișinău 3p, 4.Prosport Focșani 0p.
Clasament final Grupa D: 1.Viitorul Cluj 9p, 2.Academia Hagi 6p, 3.Athletic Slatina 3p, 4.Corona Brașov 0p.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ora 16.00 Stars Brăila (3A) - Atletico Junior Bacău (4B) 7-3
ora 16.00 CSM Poli Iași (3B) - New Stars București (4A) 5-1
ora 17.00 Zimbru Chișinău (3C) - Corona Brașov (4D) 7-2
ora 17.00 Athletic Slatina (3D) - Prosport Focșani (4C) 1-3
ora 18.00 Luceafărul Tr. Severin (1A) - Delfinite Varna (2B) 2-2, 7-6 d.7m
ora 18.00 Prosport Academy (1B) - Sportul Onești (2A) 5-1
ora 19.00 Champion București (1C) - Academia Hagi (2D) 1-2 - au marcat: Goncear, Babu
​ora 19.00 Viitorul Cluj (1D) - Interstar Sibiu (2C) 2-5
Duminică, 17 iunie 2018:
ora 8.00 Locurile 13-16: Atletico Junior Bacău - Corona Brașov 2-4
ora 8.00 Locurile 13-16: New Stars București - Athletic Slatina 0-6
ora 9.00 Locurile 9-12: Stars Brăila - Zimbru Chișinău 3-6
ora 9.00 Locurile 9-12: CSM Poli Iași - Prosport Focșani 8-0
ora 10.00 Locurile 5-8: Delfinite Varna - Champion București 3-4
ora 10.00 Locurile 5-8: Sportul Onești - Viitorul Cluj 4-1
ora 11.00 Locurile 1-4: Luceafărul Tr. Severin - Academia Hagi 1-4 - au marcat: Babu 2, Goncear, Martinenco
ora 11.00 Locurile 1-4: Prosport Academy - Interstar Sibiu 4-2
ora 12.00 Locurile 15-16: Atletico Junior Bacău - New Stars București 3-2
ora 12.00 Locurile 13-14: Corona Brașov - Athletic Slatina 3-1
ora 13.00 Locurile 11-12: Stars Brăila - Prosport Focșani 4-1
​ora 13.00 Locurile 9-10: Zimbru Chișinău - CSM Poli Iași 4-10
ora 14.00 Locurile 7-8: Delfinite Varna - Viitorul Cluj 0-3
​ora 14.00 Locurile 5-6: Champion București - Sportul Onești 1-1, 2-5 d.7m
ora 15.00 Finala mică: Luceafărul Tr. Severin - Interstar Sibiu 3-1
​ora 15.00 Finala MARE: Academia Hagi - Prosport Academy 3-1 - au marcat: Apetroaei, Goncear, Babu


Rezultate Categoria 2010 - Dolphin Cup 2018
Vineri, 15 iunie 2018:
ora 9.00 Academia Hagi - Interstar Sibiu 6-3 (Grupa A) - au marcat: Ciobotaru 2, Popa 2, Piștalu, Babu
ora 9.00 New Stars București - Athletic Slatina 5-5 (Grupa A)
ora 10.00 Dinamyk Craiova - Champion București 3-1 (Grupa B)
ora 10.00 Kinder Târgoviște - Stars Brăila 0-1 (Grupa B)
ora 11.00 Prosport Academy - Delfinite Varna 2-4 (Grupa C)
ora 11.00 Prosport Focșani - Luceafărul Tr. Severin 2-5 (Grupa C)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 17.00 Interstar Sibiu - Athletic Slatina 12-3 (Grupa A)
ora 17.00 Academia Hagi - New Stars București 7-1 (Grupa A) - au marcat: Ciobotaru 3, Piștalu, Curt, Babu, Popa
ora 18.00 Champion București - Stars Brăila 3-1 (Grupa B)
ora 18.00 Dinamyk Craiova - Kinder Târgoviște 6-2 (Grupa B)
ora 19.00 Delfinite Varna - Luceafărul Tr. Severin 3-2 (Grupa C)
ora 19.00 Prosport Academy - Prosport Focșani 7-0 (Grupa C)
Sâmbătă, 16 iunie 2018:
ora 9.00 New Stars București - Interstar Sibiu 3-2 (Grupa A)
ora 9.00 Athletic Slatina - Academia Hagi 1-14 (Grupa A) - au marcat: Ciobotaru 4, Popa 3, Curt 2, Gheorghe 2, Babu, Constantin, Piștalu
ora 10.00 Kinder Târgoviște - Champion București 1-0 (Grupa B)
ora 10.00 Stars Brăila - Dinamyk Craiova 2-5 (Grupa B)
ora 11.00 Prosport Focșani - Delfinite Varna 2-1 (Grupa C)
ora 11.00 Luceafărul Tr Severin - Prosport Academy 2-8 (Grupa C)

Clasament final Grupa A: 1.Academia Hagi 9p, 2.New Stars București 4p, 3.Interstar Sibiu 3p, 4.Athletic Slatina 1p.
Clasament final Grupa B: 1.Dinamyk Craiova 9p, 2.Champion București 3p, 3.Kinder Târgoviște 3p, 4.Stars Brăila 3p. Pentru departajarea echipelor Champion București, Kinder Târgoviște și Stars Brăila s-au luat strict rezultatele directe. Fiecare echipă a înregistrat câte trei puncte, astfel că departajarea s-a făcut în urma golaverajului din meciurile directe: Champion București 3-2, Kinder Târgoviște 1-1, Stars Brăila 2-3.
Clasament final Grupa C: 1.Delfinite Varna 6p, 2.Prosport Academy 6p, 3.Luceafărul Tr. Severin 3p, 4.Prosport Focșani 3p.

Clasamentul locurilor 3: 1.Interstar Sibiu 3p (17-12), 2.Luceafărul Tr. Severin 3p (9-13), 3.Kinder Târgoviște 3p (3-7).
Clasamentul locurilor 4: 1.Stars Brăila 3p (4-8), 2.Prosport Focșani 3p (4-13), 3.Athletic Slatina 1p (9-31).

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ora 17.00 Locurile 9-12: Kinder Târgoviște (Al treilea loc 3) - Athletic Slatina (Al treilea loc 4) 9-2
ora 17.00 Locurile 9-12: Prosport Focșani (Al doilea loc 4) - Stars Brăila (Primul loc 4) 2-1
ora 18.00 Locurile 1-8: Academia Hagi (1A) - Luceafărul Tr. Severin (Al doilea loc 3) 6-4 - au marcat: Ciobotaru 3, Popa 3
ora 18.00 Locurile 1-8: Dinamyk Craiova (1B) - Interstar Sibiu (Primul loc 3) 3-0
ora 19.00 Locurile 1-8: Delfinite Varna (1C) - Champion București (2B) 2-1
​ora 19.00 Locurile 1-8: Prosport Academy (2C) - New Stars București (2A) 6-1
Duminică, 17 iunie 2018:
ora 8.00 Locurile 5-8: Luceafărul Tr. Severin - Champion București 1-5
ora 8.00 Locurile 5-8: Interstar Sibiu - New Stars București 5-2
ora 9.00 Locurile 1-4: Academia Hagi - Delfinite Varna 2-6 - au marcat: Curt, Popa
ora 9.00 Locurile 1-4: Dinamyk Craiova - Prosport Academy 4-3
ora 10.00 Locurile 11-12: Athletic Slatina - Stars Brăila 3-1
ora 10.00 Locurile 9-10: Kinder Târgoviște - Prosport Focșani 2-2, 3-4 d.7m
ora 12.00 Locurile 7-8: Luceafărul Tr. Severin - New Stars București 4-3
ora 12.00 Locurile 5-6: Champion București - Interstar Sibiu 1-2
ora 13.00 Finala mică: Academia Hagi - Prosport Academy 1-3 - a marcat: Piștalu
​ora 13.00 Finala MARE: Delfinite Varna - Dinamyk Craiova 0-2


Lotul Academiei Hagi 2008, care a participat la Dolphin Cup 2018: Francesco Stărică, Mario Manea, Ionuț Sonel, Valentin Frățilă - portari; Toma Bituleanu, Paul Trofimov, Iustin Frunză, Rareș Simion, Costyn Gheorghe, Adrian Pascu, Andrei Lehăduș, Eric Rădoi, Darius Dragomir, Kevin Tînjală, David Pătru, Alexandru Dimcică - jucători de câmp. Antrenor: Ciprian Micu. Director coordonator: Constantin Mareș.
Lotul Academiei Hagi 2009, care a participat la Dolphin Cup 2018: 
David Munteanu - portar; David Enache, Sebastian Murguleț, Răzvan Plugaru, Nicolae Caraiane, Andi Seceleanu, Teodor Iordache, Alesio Pambuca, Dimitrie Carabaș, Ianis Babu, Sebastian Martinenco, Alexandru Goncear, Alexandru Săvescu, Luca Apetroaei, George Șifiringă - jucători de câmp. Antrenor: Cosmin Constantin. Director coordonator: Constantin Mareș.
Lotul Academiei Hagi 2010, care a participat la Dolphin Cup 2018: 
Eduard Antonescu, Andrei Balaban - portari; Mircea Gheorghe, Christian Curt, Petru Zisu, Tasis Piștalu, Andrei Ciobotaru, Darius Constantin, Iustin Babu, Tudor Popa - jucători de câmp. Antrenor: Cosmin Constantin. Director coordonator: Constantin Mareș.