Sezonul 2009/2010:
Juniori A U19 (generația 1991/1992) - Locul 3: Finala mică FC Viitorul - Metalul Constanța 4-2
Juniori B U17 (generația 1993/1994) - Locul 2: Finala MARE FC Viitorul - Dinamo București 0-3
Juniori C U15 (generația 1995/1996) - Locul 1: Finala MARE FC Viitorul - CFR Cluj 6-0
Juniori D U13 (generația 1997/1998) - Locul 3: FC Viitorul - Unirea Ungheni 4-0

Sezonul 2010/2011:
Juniori A U19 (generația 1992/1993) - Locul 2: Finala MARE FC Viitorul - ACS Poli Timișoara 1-2
Juniori D U13 (generația 1998/1999) - Locul 1: FC Viitorul - ACU Arad 3-0

Sezonul 2011/2012:
Juniori A U19 (generația 1993/1994) - Locul 1: Finala MARE FC Viitorul - Chindia Târgoviște 1-0
Juniori B U17 (generația 1995/1996) - Locul 4: Finala mică FC Viitorul - Oțelul Galați 2-2, 4-5 d.11m
Juniori C U15 (generația 1995/1996) - Locul 4: Finala mică FC Viitorul - Steaua 0-0, 1-2 d.11m
Juniori D U13 (generația 1999/2000) - Locul 1: FC Viitorul - Unirea Ungheni 2-1

Sezonul 2012/2013:
Juniori A U19 (generația 1994/1995) - Locul 1: Finala MARE FC Viitorul - Dinamo București 1-0
Juniori B U17 (generația 1996/1997) - Locul 1: Finala MARE FC Viitorul - LPS Iași 3-1
Juniori C U15 (generația 1998/1999) - Locul 1: Finala MARE FC Viitorul - Steaua 4-0
Juniori D U13 (generația 2000/2001) - Locul 3: FC Viitorul s-a clasat pe locul secund la turneul semifinal, nu s-a mai jucat finala mică împotriva lui U. Cluj
Juniori Gheorghe Ola U10 (generația 2003) - Locul 3: Finala mică FC Viitorul - CFR Cluj 1-0

Sezonul 2013/2014:
Juniori A U19 (generația 1995/1996) - Locul 1: Finala MARE FC Viitorul - U. Cluj 1-0
Juniori B U17 (generația 1997/1998) - Locul 3: Finala mică FC Viitorul - Viitorul Mihai Georgescu Cluj-Napoca 5-2
Juniori C U15 (generația 1999/2000) - Locul 3: Finala mică FC Viitorul - U. Cluj 2-1
Juniori D U13 (generația 2001/2002) - Locul 2: FC Viitorul - Sporting Vaslui 0-0, 3-4 d.11m 
Juniori Cupa Danone U12 (generația 2002) - Locul 1: FC Viitorul - LPS Banatul Timișoara 2-0
Juniori E U11 (generația 2003) - Locul 3: FC Viitorul - Plimob Sighet 2-2, 6-4 d.7m

Sezonul 2014/2015:
Juniori A U19 (generația 1996/1997) - Locul 1: Finala MARE FC Viitorul - Dinamo 1-0
Juniori B U17 (generația 1998/1999) - Locul 1: Finala MARE FC Viitorul - Ardealul Cluj 6-0
Juniori D U13 (generația 2002/2003) - Locul 2: Finala MARE FC Viitorul - Sporting Vaslui 2-3
Juniori Cupa Danone U12 (generația 2003) - Locul 1: Finala MARE FC Viitorul - Dinamo București 5-0
Juniori E U11 (generația 2004) - Locul 2: Finala MARE FC Viitorul - Atletico Arad 0-0, 4-5 d.7m
Juniori Gheorghe Ene U9 (generația 2006) - Locul 3: Finala mică FC Viitorul - Kinder Carei 6-0

Sezonul 2015/2016:
Juniori A U19 (generația 1997/1998) - Locul 1: Finala MARE FC Viitorul - Ardealul Cluj 8-0
Juniori B U17 (generația 1999/2000) - Locul 1: Finala MARE FC Viitorul - Dinamo București 4-2
Juniori D U13 (generația 2003/2004) - Locul 2: Finala MARE FC Viitorul - ACS Poli Timișoara 0-1
Juniori Cupa Danone U12 (generația 2004) - Locul 1: Finala MARE FC Viitorul - Kinder Tg. Mureș 2-2, 7-5 d.7m
Juniori Gheorghe Ola U10 (generația 2006) - Locul 1: Finala MARE FC Viitorul - CSM Focșani 0-0, 3-2 d.7m
Juniori Gheorghe Ene U9 (generația 2007) - Locul 1: Finala MARE FC Viitorul - CFR Cluj 1-1, 5-3 d.7m

Sezonul 2016/2017:
Juniori A U19 (generația 1998/1999) - Locul 2: Finala MARE FC Viitorul - Dinamo București 0-0, 3-4 d.11m
Juniori C U15 (generația 2002/2003) - Locul 3: FC Viitorul s-a clasat pe locul secund la turneul semifinal, nu s-a mai jucat finala mică împotriva lui CS Dinamyk Craiova
Juniori Cupa Danone U12 (generația 2005) - Locul 3: FC Viitorul a pierdut în semifinale cu 1-0 în fața lui Dinamo, spre deosebire de CSU Craiova, care a cedat cu 3-1 în fața Luceafărului Cluj
Juniori E U11 (generația 2006) - Locul 2: Finala MARE FC Viitorul - Luceafărul Cluj 1-2