Dacă în luna mai s-au disputat întrecerile categoriilor 2005, 2006 și 2007, ediția a 6-a a competiției "Dolphin Cup" va continua în acest weekend cu confruntările categoriilor 2008, 2009 și 2010. Toate partidele vor avea loc pe terenurile Academiei de Fotbal Gheorghe Hagi.


Echipele participante:

Categoria 2008
Grupa A: Kinder ML Tg. Jiu, Prosport Focșani, Ilie Oană București, Interstar Sibiu;
Grupa B: Academia Hagi, Corona Brașov, Viitorul Cluj, New Stars București;
Grupa C: Dani Coman, LPS Vaslui, Luceafărul 2010 Cluj, FC Player București;
Grupa D: Prosport Academy București, Champion București, Stars Brăila, CSM Poli Iași;

Categoria 2009
Grupa A: Sportul Onești, New Stars București, Stars Brăila, Luceafărul Drobeta Tr. Severin;
Grupa B: Prosport Academy, CSM Poli Iași, Delfinite Varna, Atletico Junior Bacău;
Grupa C: Interstar Sibiu, Prosport Focșani, Zimbru Chișinău, Champion București;
Grupa D: Academia Hagi, Corona Brașov, Viitorul Cluj, Athletic Slatina.

Categoria 2010
Grupa A: Academia Hagi, New Stars București, Athletic Slatina, Interstar Sibiu;
Grupa B: Dimamyk Craiova, Kinder Târgoviște, Stars Brăila, Champion București;
Grupa C: Prosport Academy, Prosport Focșani, Luceafărul Drobeta Tr. Severin, Delfinite Varna.


Program Categoria 2008 - Dolphin Cup 2018
Vineri, 15 iunie 2018:
ora 9.00 Kinder ML Tg. Jiu - Interstar Sibiu (Grupa A)
ora 9.00 Prosport Focșani - Ilie Oană București (Grupa A)
ora 10.00 Academia Hagi - New Stars București (Grupa B)
ora 10.00 Corona Brașov - Viitorul Cluj (Grupa B)
ora 11.00 Dani Coman - FC Player București (Grupa C)
ora 11.00 LPS Vaslui - Luceafărul 2010 Cluj (Grupa C)
ora 12.00 Prosport Academy - CSM Poli Iași (Grupa D)
ora 12.00 Champion București - Stars Brăila (Grupa D)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 16.00 Interstar Sibiu - Ilie Oană București (Grupa A)
ora 16.00 Kinder ML Tg. Jiu - Prosport Focșani (Grupa A)
ora 17.00 New Stars București - Viitorul Cluj (Grupa B)
ora 17.00 Academia Hagi - Corona Brașov (Grupa B)
ora 18.00 FC Player București - Luceafărul 2010 Cluj (Grupa C)
ora 18.00 Dani Coman - LPS Vaslui (Grupa C)
ora 19.00 CSM Poli Iași - Stars Brăila (Grupa D)
​ora 19.00 Prosport Academy - Champion București (Grupa D)
Sâmbătă, 16 iunie 2018:
ora 9.00 Prosport Focșani - Interstar Sibiu (Grupa A)
ora 9.00 Ilie Oană București - Kinder ML Tg. Jiu (Grupa A)
ora 10.00 Corona Brașov - New Stars București (Grupa B)
ora 10.00 Viitorul Cluj - Academia Hagi (Grupa B)
ora 11.00 LPS Vaslui - FC Player București (Grupa C)
ora 11.00 Luceafărul 2010 Cluj - Dani Coman (Grupa C)
ora 12.00 Champion București - CSM Poli Iași (Grupa D)
ora 12.00 Stars Brăila - Prosport Academy (Grupa D)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 16.00 3A - 4B
ora 16.00 3B - 4A
ora 17.00 3C - 4D
ora 17.00 3D - 4C
ora 18.00 1A - 2B
ora 18.00 1B - 2A
ora 19.00 1C - 2D
​ora 19.00 1D - 2C
Duminică, 17 iunie 2018:
ora 8.00 Locurile 13-16: Pierzătoare 3A/4B - Pierzătoare 3C/4D
ora 8.00 Locurile 13-16: Pierzătoare 3B/4A - Pierzătoare 3D/4C
ora 9.00 Locurile 9-12: Câștigătoare 3A/4B - Câștigătoare 3C/4D
ora 9.00 Locurile 9-12: Câștigătoare 3B/4A - Câștigătoare 3D/4C
ora 10.00 Locurile 5-8: Pierzătoare 1A/2B - Pierzătoare 1C/2D
ora 10.00 Locurile 5-8: Pierzătoare 1B/2A - Pierzătoare 1D/2C
ora 11.00 Locurile 1-4: Câștigătoare 1A/2B - Câștigătoare 1C/2D
ora 11.00 Locurile 1-4: Câștigătoare 1B/2A - Câștigătoare 1D/2C
ora 12.00 Locurile 15-16
ora 12.00 Locurile 13-14
ora 13.00 Locurile 11-12
​ora 13.00 Locurile 9-10
ora 14.00 Locurile 7-8
​ora 14.00 Locurile 5-6
ora 15.00 Finala mică
​ora 15.00 Finala MARE

Program Categoria 2009 - Dolphin Cup 2018
Vineri, 15 iunie 2018:
ora 9.00 Sportul Onești - Luceafărul Tr. Severin (Grupa A)
ora 9.00 New Stars București - Stars Brăila (Grupa A)
ora 10.00 Prosport Academy - Atletico Junior Bacău (Grupa B)
ora 10.00 CSM Poli Iași - Delfinite Varna (Grupa B)
ora 11.00 Interstar Sibiu - Champion București (Grupa C)
ora 11.00 Prosport Focșani – Zimbru Chișinău (Grupa C)
ora 12.00 Academia Hagi - Athletic Slatina (Grupa D)
ora 12.00 Corona Brașov - Viitorul Cluj (Grupa D)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 16.00 Luceafărul Tr. Severin - Stars Brăila (Grupa A)
ora 16.00 Sportul Onești - New Stars București (Grupa A)
ora 17.00 Atletico Junior Bacău - Delfinite Varna (Grupa B)
ora 17.00 Prosport Academy - CSM Poli Iași (Grupa B)
ora 18.00 Champion București – Zimbru Chișinău (Grupa C)
ora 18.00 Interstar Sibiu - Prosport Focșani (Grupa C)
ora 19.00 Athletic Slatina - Viitorul Cluj (Grupa D)
​ora 19.00 Academia Hagi - Corona Brașov (Grupa D)
Sâmbătă, 16 iunie 2018:
ora 9.00 New Stars București - Luceafărul Tr. Severin (Grupa A)
ora 9.00 Stars Brăila - Sportul Onești (Grupa A)
ora 10.00 CSM Poli Iași - Atletico Junior Bacău (Grupa B)
ora 10.00 Delfinite Varna - Prosport Academy (Grupa B)
ora 11.00 Prosport Focșani - Champion București (Grupa C)
ora 11.00 Zimbru Chișinău - Interstar Sibiu (Grupa C)
ora 12.00 Corona Brașov - Athletic Slatina (Grupa D)
ora 12.00 Viitorul Cluj - Academia Hagi (Grupa D)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 16.00 3A - 4B
ora 16.00 3B - 4A
ora 17.00 3C - 4D
ora 17.00 3D - 4C
ora 18.00 1A - 2B
ora 18.00 1B - 2A
ora 19.00 1C - 2D
​ora 19.00 1D - 2C
Duminică, 17 iunie 2018:
ora 8.00 Locurile 13-16: Pierzătoare 3A/4B - Pierzătoare 3C/4D
ora 8.00 Locurile 13-16: Pierzătoare 3B/4A - Pierzătoare 3D/4C
ora 9.00 Locurile 9-12: Câștigătoare 3A/4B - Câștigătoare 3C/4D
ora 9.00 Locurile 9-12: Câștigătoare 3B/4A - Câștigătoare 3D/4C
ora 10.00 Locurile 5-8: Pierzătoare 1A/2B - Pierzătoare 1C/2D
ora 10.00 Locurile 5-8: Pierzătoare 1B/2A - Pierzătoare 1D/2C
ora 11.00 Locurile 1-4: Câștigătoare 1A/2B - Câștigătoare 1C/2D
ora 11.00 Locurile 1-4: Câștigătoare 1B/2A - Câștigătoare 1D/2C
ora 12.00 Locurile 15-16
ora 12.00 Locurile 13-14
ora 13.00 Locurile 11-12
​ora 13.00 Locurile 9-10
ora 14.00 Locurile 7-8
​ora 14.00 Locurile 5-6
ora 15.00 Finala mică
​ora 15.00 Finala MARE

Program Categoria 2010 - Dolphin Cup 2018
Vineri, 15 iunie 2018:
ora 9.00 Academia Hagi - Interstar Sibiu (Grupa A)
ora 9.00 New Stars București - Athletic Slatina (Grupa A)
ora 10.00 Dinamyk Craiova - Champion București (Grupa B)
ora 10.00 Kinder Târgoviște - Stars Brăila (Grupa B)
ora 11.00 Prosport Academy - Delfinite Varna (Grupa C)
ora 11.00 Prosport Focșani - Luceafărul Tr. Severin (Grupa C)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 17.00 Interstar Sibiu - Athletic Slatina (Grupa A)
ora 17.00 Academia Hagi - New Stars București (Grupa A)
ora 18.00 Champion București - Stars Brăila (Grupa B)
ora 18.00 Dinamyk Craiova - Kinder Târgoviște (Grupa B)
ora 19.00 Delfinite Varna - Luceafărul Tr. Severin (Grupa C)
ora 19.00 Prosport Academy - Prosport Focșani (Grupa C)
Sâmbătă, 16 iunie 2018:
ora 9.00 New Stars București - Interstar Sibiu (Grupa A)
ora 9.00 Athletic Slatina - Academia Hagi (Grupa A)
ora 10.00 Kinder Târgoviște - Champion București (Grupa B)
ora 10.00 Stars Brăila - Dinamyk Craiova (Grupa B)
ora 11.00 Prosport Focșani - Delfinite Varna (Grupa C)
ora 11.00 Luceafărul Tr Severin - Prosport Academy (Grupa C)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 17.00 Locurile 9-12: Al treilea loc 3 - Al treilea loc 4
ora 17.00 Locurile 9-12: Al doilea loc 4 - Primul loc 4
ora 18.00 Locurile 1-8: 1A - Al doilea loc 3
ora 18.00 Locurile 1-8: 1B - Primul loc 3
ora 19.00 Locurile 1-8: 1C - 2B
​ora 19.00 Locurile 1-8: 2C - 2A
Duminică, 17 iunie 2018:
ora 8.00 Locurile 5-8: Pierzătoare 1A/Al doilea loc 3 - Pierzătoare 1C/2B
ora 8.00 Locurile 5-8: Pierzătoare 1B/Primul loc 3 - Pierzătoare 2C/2A
ora 9.00 Locurile 1-4: Câștigătoare 1A/Al doilea loc 3 - Câștigătoare 1C/2B
ora 9.00 Locurile 1-4: Câștigătoare 1B/Primul loc 3 - Câștigătoare 2C/2A
ora 10.00 Locurile 11-12: Pierzătoare Al treilea loc 3/Al treilea loc 4 - Pierzătoare Al doilea loc 4/Primul loc 4
ora 10.00 Locurile 9-10: Câștigătoare Al treilea loc 3/Al treilea loc 4 - Câștigătoare Al doilea loc 4/Primul loc 4
ora 12.00 Locurile 7-8
ora 12.00 Locurile 5-6
ora 13.00 Finala mică
​ora 13.00 Finala MARE


Lotul Academiei Hagi 2008, care participă la Dolphin Cup 2018: Francesco Stărică, Mario Manea, Ionuț Sonel, Valentin Frățilă - portari; Toma Bituleanu, Paul Trofimov, Iustin Frunză, Rareș Simion, Costyn Gheorghe, Adrian Pascu, Andrei Lehăduș, Eric Rădoi, Darius Dragomir, Kevin Tînjală, David Pătru, Alexandru Dimcică - jucători de câmp. Antrenor: Ciprian Micu. Director coordonator: Constantin Mareș.
Lotul Academiei Hagi 2009, care participă la Dolphin Cup 2018:
David Munteanu - portar; David Enache, Sebastian Murguleț, Răzvan Plugaru, Nicolae Caraiane, Andi Seceleanu, Teodor Iordache, Alesio Pambuca, Dimitrie Carabaș, Ianis Babu, Sebastian Martinenco, Alexandru Goncear, Alexandru Săvescu, Luca Apetroaei, George Șifiringă - jucători de câmp. Antrenor: Cosmin Constantin. Director coordonator: Constantin Mareș.
Lotul Academiei Hagi 2010, care participă la Dolphin Cup 2018:
Eduard Antonescu, Andrei Balaban - portari; Mircea Gheorghe, Christian Curt, Petru Zisu, Tasis Piștalu, Andrei Ciobotaru, Darius Constantin, Iustin Babu, Tudor Popa - jucători de câmp. Antrenor: Cosmin Constantin. Director coordonator: Constantin Mareș.