După ce a încheiat faza grupelor pe locul secund la puternicul turneu internațional Puskas Suzuki Cup (3-1 cu Honved Budapesta2-1 cu Real Madrid și 0-2 cu Flamengo), Academia Hagi U17 a susținut, luni, finala mică a competiției contra grecilor de la Panathinaikos Atena. Partida a fost la discreția elevilor lui Constantin Fălină, care s-au impus la final cu 4-0!!! Scorul a fost deschis în min.8 de Dan Sîrbu, care a reluat în plasă în urma unei centrări a lui Grameni, 1-0. În chiar primele secunde de la reluare Louis Munteanu (min.31) a punctat de la marginea careului la colțul lung, 2-0. Noul intrat Ștefan Bodișteanu (min.40) a înscris pentru 3-0 după o pasă ideală a lui Grosu, iar Gabriel Buta (min.59) a închis meciul în penultimul minut de joc cu un șut de la marginea careului: Academia Hagi U17 - Panathinaikos U17 4-0.
Au evoluat pentru Academia Hagi U17: Trandafir - Grosu, Bîrzu, Sîrbu, Buta - Iorga (21 Voicu), Popescu (31 Dănuleasa), Grameni (52 Mălăele) - Pocol (39 Bodișteanu), Ilie (39 Mihai), Munteanu.

Lotul Academiei Hagi U17, care a participat la Puskas Suzuki Cup 2019: Sabin Stănciulescu, Cosmin Trandafir - portari; Darius Grosu, Iulian Bileca, Gabriel Dănuleasa, Gabriel Buta, Dan Sîrbu, Bogdan Lazăr, Daniel Bîrzu, Nicolas Popescu, Robert Voicu, Roberto Mălăele, Constantin Grameni, Răzvan Iorga, Radu Pocol, Robert Mustacă, Louis Munteanu, Filip Ilie, Remus Mihai, Ștefan Bodișteanu - jucători de câmp. Staff: Lucian Burchel (director tehnic), Constantin Fălină (antrenor), Silviu Dobre (preparator fizic), Cosmin Sîrbu (kinetoterapeut), Ștefan Soldat (team manager).


Rezultate - Puskas Suzuki Cup U17 2019

Joi, 6 iunie 2019:
ora 13.30 Bayern Munchen - Academia Puskas 0-3 (Grupa A)
ora 15.15 Real Madrid - Honved Budapesta 0-1 (Grupa B)
ora 16.45 Panathinaikos - NK Osijek 2-0 (Grupa A)

Vineri, 7 iunie 2019:
ora 14.30 Honved Budapesta - Academia Hagi 1-3 (Grupa B)
ora 16.15 Flamengo Rio de Janeiro - Real Madrid 1-0 (Grupa B)
ora 18.00 Academia Puskas - NK Osijek 0-1 (Grupa A)

Sâmbătă, 8 iunie 2019:
ora 14.30 Academia Hagi - Real Madrid 2-1 (Grupa B)
ora 16.15 Honved Budapesta - Flamengo Rio de Janeiro 3-2 (Grupa B)
ora 18.00 Bayern Munchen - Panathinaikos 2-2 (Grupa A)

Duminică, 9 iunie 2019:
ora 14.30 Bayern Munchen - NK Osijek 2-0 (Grupa A)
ora 16.15 Flamengo Rio de Janeiro - Academia Hagi 2-0 (Grupa B)
ora 18.00 Academia Puskas - Panathinaikos 2-0 (Grupa A)

Clasament final Grupa A: 1.Academia Puskas 6p, 2.Panathinaikos 4p, 3.Bayern Munchen 4p, 4.NK Osijek 3p.
Clasament final Grupa B: 1.Flamengo 6p, 2.Academia Hagi 6p, 3.Honved Budapesta 6p, 4.Real Madrid 0p.

Luni, 10 iunie 2019:
ora 14.00 Locurile 7-8: NK Osijek - Real Madrid 0-0, 4-3 d.11m
ora 15.30 Locurile 5-6: Bayern Munchen - Honved Budapesta 2-2, 4-5 d.11m
ora 17.30 Finala mică: Panathinaikos - Academia Hagi 0-4
ora 19.00 Finala MARE: Academia Puskas - Flamengo Rio de Janeiro 2-4

Durata unei partide este de 60 de minute (2 x 30 min.).