Marți va începe, la Reșița, turneul final al Memorialului Gheorghe Ola (jucători născuți după 1 ianuarie 2008).
Academia Hagi 2008, echipă pregătită de Ciprian Micu (antrenor) și Constantin Mareș (director coordonator), s-a calificat între cele mai bune opt echipe din țară după ce a devenit campioana județului Constanța și după ce a câștigat turneul zonal de la Galați.
Constănțenii fac parte din Grupa B, alături de Hidro Rm. Vâlcea, LPS Vaslui și ACS Dănuț Coman. Câștigătoarele celor două grupe vor susține meciul pentru titlul național, iar ocupantele pozițiilor secunde din cele două grupe vor juca pentru bronz.

Grupele turneului final al Memorialului Gheorghe Ola (n. 2008):
Grupa A: ACS Ilie Oană București, CSM Școlar Reșița, AFK Csikszereda, Luceafărul Cluj;
Grupa B: LPS Vaslui, Hidro Rm. Vâlcea, Academia Hagi, ACS Dănuț Coman.

Lotul Academiei Hagi 2008 care participă la turneul final al Memorialului Gheorghe Ola, de la Reșița: David Cristian Ghenea, Mario Cătălin Manea, Andres Francesco Stărică - portari; Alexandru Paul Trofimov, Toma Nicolas Bituleanu, Darius Dragomir, David Andrei Pătru, Costyn Gheorghe, Andrei Lehăduș, Adrian Gabriel Pascu, Eric Constantin Rădoi, Alexandru Dimcică, Iustin Frunză - jucători de câmp. Antrenor: Ciprian MicuAntrenor cu portarii: Andrei RotariuDirector coordonator: Constantin MareșTeam manager: Berti Nicola.


Programul turneului final al Memorialului Gheorghe Ola (n. 2008), de la Reșița:

Marți, 19 decembrie 2017:
ora 9.00 ACS Ilie Oană - Luceafărul Cluj (Grupa A)
ora 10.00 CSM Școlar Reșița - AFK Csikszereda (Grupa A)
ora 11.00 LPS Vaslui - ACS Dănuț Coman (Grupa B)
ora 12.00 Hidro Rm. Vâlcea - ACADEMIA HAGI (Grupa B)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 15.00 Luceafărul Cluj - AFK Csikszereda (Grupa A)
ora 16.00 ACS Ilie Oană - CSM Școlar Reșița (Grupa A)
ora 17.00 ACS Dănuț Coman - ACADEMIA HAGI (Grupa B)
ora 18.00 LPS Vaslui - Hidro Rm. Vâlcea (Grupa B)

Miercuri, 20 decembrie 2017:
ora 9.00 CSM Școlar Reșița - Luceafărul Cluj (Grupa A)
ora 10.00 AFK Csikszereda - ACS Ilie Oană (Grupa A)
ora 11.00 Hidro Rm. Vâlcea - ACS Dănuț Coman (Grupa B)
ora 12.00 ACADEMIA HAGI - LPS Vaslui (Grupa B)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
​ora 17.00 Finala mică: 2A - 2B
ora 18.00 Finala MARE: 1A - 1B